SOSYAL MEDYA VE TAİFE-İ NİSA/KADIN SİLAHI

sosyal-medya-620x388

Nisa yani kadın taifesi hadis-i şeriflerin işareti ile özellikle ahir zamanın en büyük fitnelerinden birisi. Bir milleti sefahete sürükleyip yok etmek için kullanılan en büyük silah.

Bugün bütün devletlerin ana problemi haline gelmiş yetişen gençliğin perişan durumu. Yapılan araştırmalar, Avrupa’da 20 sene sonrası için ülkeyi yönetecek insan yetişmeyeceğini öngörüyor. Ne yazık ki artık Türkiye’de de durum pek farklı değil. Peki buna sebep olan etkenler ne?

Bir takım din düşmanları tüm dünyaya komünizm ile dinsizliği aşıladı. İnsanların din ile olan bağlarını kopardı. Bunun için dünyada sahte bir Cennet gerekliydi. Çünkü tüm insanlar Cennet’e olan iştiyak ve ahiretin varlığı ile dünyaya dayanabilir. Ama insanları dinsiz yapmak sonsuz bir kudrete olan istinadı ve ahiretin varlığını yok ediyor. İnsanlık buna dayanabilir miydi? Elbette ki ‘Hayır’. Peki dayanamazsa dinden kopabilir miydi? Cevap yine ‘Hayır’.

İşte kadınlar bu noktada gerekli. İnsanların akıllarını başlarından alıp düşünemez hale getirmek için. Önce kadınlarda açık saçıklık yayıldı. Bu kolaydı, çünkü kadınlar kendini beğendirme hissine kolay mağlub olur. Tabi ki erkekte güzelliğe müptela ve o da açık saçık kadına mağlub olacaktı. Sonra açık saçıklıkla gelen ahlaksızlık ve sonra zina.

Son zamanlarda İslamiyet nuru yayıldıkça ahlaksızlığın önü alınıyordu. Özellikle Türkiye’de büyük değişimler yaşanıyordu. Ama sosyal medya denilen ortamlarla bu durum tersine çevrildi. Okullarda aklı ikna eden İslami eğitimler veril(e)meyince, yeni nesil içler acısı hale gelmeye başladı. Peki sarhoş, aklı başında olmayan bir insanı bile kendisinden nefret ettirecek bir nesil nasıl yetişti?

Sosyal medya, herkes için gizlenip rahat hareket edebileceği bir mekan. Ve hedefte olan kadınlar için bulunmaz nimetti. Çünkü kadın yaratılışı gereği utangaç ve çekingendir. Çoğu ahlaksızlıktan bu hisler sebebiyle uzak duruyordu. Ama bu mecralarda sahte kimliklerle kendilerini gizleyip, ahlaksız işlere daha çabuk meyledebiliyorlar. Tabi erkekler için bu bulunmaz fırsat.

Ne yazık ki son zamanlardaki araştırmalar, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya araçlarında, özellikle evli bayanların, çok fazla zaman harcadığını gösteriyor. Burada, evli erkekler diğer kadınları ve evli kadınlarda diğer erkekleri eşlerinden daha çekici bulup boşanmaya kadar gidiyor. Diğer yandan da bu mecralarda tanışarak, zina daha rahat yapılır oldu. İşte bir milletin bitişi.

Validesi insanın en birinci muallimidir der Bediüzzaman Hazretleri. Çocuk en büyük eğitimini anneden alır. Fakat kendisini sosyal medyada kaybetmiş anne, çocuğuna ne verebilir? Dizinde çocuğunu sallarken, elinde twit atan bir anne çocuğuna şefkatini ne kadar hissettirebilir? Gece yarısına kadar sosyal medyada dolaşan bir anne,, sabah çocuğunu okuluna nasıl gönderebilir? Ve tabi babalarda aynı şekilde.

İşte sosyalleşmek için girdiğimiz, ama bizi kendi evimizden bile habersiz hale getiren sosyal medya. Bu zamanın en büyük sihri. Kadın silahını İslamiyet’ten uzak tutup onu tahrip aracı olarak kullanmanın yeni yolu. En iyi ihtimalle sanal alemdeki, sanal bir şöhret için sıklıkla yalana başvurulan bir yer. İslamiyet’in insanı a’la-yı illiyyine çıkaran esasını, yani doğruluğu yok eden mecra. Mesele basit değil. ‘Şeytan ayrıntıda gizlidir!’ ne güzel bir söz. Şeytan direk günaha sokmaz önce yaklaştırır.

Peki çözüm ne? Elbetteki İslamiyet esasları. Ama İslamiyeti anlayıp, yaşayabilmek için sosyal medya artık en büyük engel. Sosyal medyayı doğru kullanmak içinse, İslamiyeti doğru anlamak elzem. Yani paradoks. Hasılı bir milleti yok etmek için kadınları ahlaksızlaştırma denklemi, artık sosyal medya ile başlangıç yapıyor. En küçük zararı, ailesinden habersiz anne ve babalar. Çözüm ise benim içinden çıkamadığım bir paradoks. Orasını akıllara havale etmekle yetinebiliyorum ancak.

 

alıntı

You may also like...

Bir Cevap Yazın