AFFETMEK ÜZERİNE

Affetmek sadece sorun yaratan duygusal travmalardan özgürleşmenizi sağlamaz, hayata bakış açınızda rasyonellik ve vizyon sağlamak için kişisel gelişiminizi de hızlandırır.

Teorik olarak hiçbir travması olmayan birinin de Affetme çalışması yapması gerekliliğinden bahsediyorum. Affetmek bu açıdan özgür ve duru bir bakış açısına hizmet eder.

Pek çoğumuz zihnimiz yüzünden affetmeye yanaşmayız çünkü onun getirdiği ürünlerin daha az farkındayızdır;

-Affetmek doğru bakış açısının gelişimine ışık tutar. Kararlılığınızın gelişmesine katkısı olur.

-Affetmek stres yaratan endişelerin temizlenmesini sağlar.

-Yaşamı affetme yönünden en az bir kere gören kişilerin içsel teması yakaladıkları ve yaşamlarının devamında da affetmeyi daima ön planda tuttukları oldukça sık rastlanan bir durumdur.

-Affetmek sizin sonsuz bir kaynak olduğunuzu bilmenizi sağlamlaştırır. Teorik olarak bildiğiniz bir şeyi içsel olarak da yaşamaya başlarsınız. İnancınız bilmeniz değildir. İçeride her şey zaten bilinmektedir.

-Affetmek çağın gerektirdiği bir teknoloji değildir. Affetmek, siz olana bir şeyler eklediğinizde (çocukluğunuzdan itibaren) ortaya çıkan bir arınma ihtiyacıdır.

-Affeden uzun yaşar. Elbette kısa bir yaşamı olan affetmiş olan kişinin fizik yaşının önemi yoktur. Uzun yaşamdan daha önemlidir kaliteli yaşam.

-Affetmek sizin aracılığınızla çevrenizde değişikliğe sebep olur. Çoğunlukla çevresel etmenlerin değişmediği durumlarda da çevrenizi değiştirmektesinizdir. Sabrınız arttığında çevreniz sizin aracılığınız ile değişir.

-Affetmek KOLAYDIR. Medyada “Ölmeden Önce Yapılması gereken 50 Şey” listesinde yer almaz. Bazen en çok dört dakikanızı alabilir. Ayakta, uzanarak, konuşurken affedilebilir. Eğer affetmeye yanaşıyorsa insan, başka bir şey yapmasına gerek yoktur. Sadece affediyorum demesi yeterlidir. Ancak affetmeyi teknik ayrıntıları ile denemek isteyen biri için de oldukça kolaydır.

-Affetmek, pek çok şifa sisteminin yapmasını beklediğiniz şeydir. Her tür salıverme bir çeşit affetmedir.

-Affetmek ile “Onu Allaha (İsa, Evren, Buda vs.) havale ediyorum.” aynı değildir. Affetmek itmek değil yakınlaşmaktır. Affeden kişi travmasına tutunmadığı için mücadele içinde olduğu şeyin bir başkası değil kendi olduğunu anlar. Yaşamın kendisine ait olduğunu ve onu yine kendisinin kirlettiğine vakıf olur.

-Affetmek, en basit duygusal sorunlardan başlayarak en zorlu hastalıklar listesinde bulunan kanser, anksiyete v.b. obsesif bozuklukları da yok eder.

-Affetmek rüyalarınızın değişmesini sağlar. Rüyalar pamuk veya jöle gibi sevimli şeylerdir. Onları görmek için can atmazsanız size görünmezler. Sevmeniz gerekmektedir. Affetmek aslında bilinçaltınızla samimiyete dayanan bir ilişki kurmanız anlamına gelir. Böylece sorunları çözmede kendinize dosthane yaklaşmış olursunuz. Bu durum arzularınıza yani rüyalarınıza yansır. Zorla değiştirmek istediğiniz şeyleri sevecenlikle şekillendirme ayrıcalığına kavuşursunuz. Tıpkı bir oyun hamurunu şekillendirir gibi.

alıntı

You may also like...

Bir Cevap Yazın